Een van de leuke dingen die je met AI kunt doen, is het genereren van afbeeldingen op basis van prompts. Zolang je het binnen de richtlijnen houdt, lijkt bijna alles mogelijk. Het biedt creatievelingen nieuwe mogelijkheden en je kunt snel en vrij eenvoudig plaatjes maken waar anders veel tijd en vaardigheden voor nodig zouden zijn. In het geval van Dubai kun je ook helemaal losgaan. Sneeuw op het strand van Dubai? In een paar kliks heb je het voor elkaar. Oude Amerikaanse auto’s in het straatbeeld van Dubai in plaats van dure limousines en supercars? Het is allemaal mogelijk.
Ik vroeg mezelf af hoe het zou zijn als het moderne hart van Dubai, Downtown Dubai, er uit zou zien als het ontworpen zou zijn door Antoni Gaudí, Frank Gehry, Santiago Calatrava of Zaha Hadid. De architectuur is een van de dingen die mij zo aanspreekt in Dubai. Burj Khalifa is slechts één van de vele voorbeelden van architectonische hoogstandjes die je in Dubai kunt bewonderen.
Met het AI-programma Sora heb ik afbeeldingen laten genereren van hoe het hart van Downtown Dubai er uit zou zien als het door de beroemde Spaanse architect Antoni Gaudí ontworpen zou zijn. Deze bijna 99 jaar geleden overleden kunstenaar/architect is onder andere verantwoordelijk voor de nog steeds niet voltooide Sagrada Familia in Barcelona. Het resultaat zie je als hoofdfoto bij dit artikel.
Vervolgens heb ik Sora ook losgelaten op andere architecten. Herken jij wie verantwoordelijk zou kunnen zijn voor welk ontwerp?